Toprak Sahne Tiyatrosu

Toprak Sahne Tiyatrosu

2008 yılında temelleri atılan ”Toprak Sahne Tiyatrosu ” , ” Perdelerin Kapandığı Yerde Sokaklar Başlar ” sloganıyla tiyatro camiasındaki tırmanışını sürdürüyor.

İlk kurulduğu dönemde Urla Tiyatro Sanat Oyuncuları olarak tanınan ve bilinen ekip. 2011 Yılının Mayıs ayında gerçekleştirmiş olduğu, Türkiye’de geniş yankı uyandıran ” 1.Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali” ile dikkatleri üzerine çekti. Daha sonrada festivalin adıyla özdeşleşip, Toprak Sahne Tiyatrosu oldular

.2008 yılından bu yana her geçen sene çıtalarını biraz daha yükselterek yoluna devam eden ekip aynı zamanda Urla Kültür Sanat ve Tiyatro Derneği’ni de kurarak sağlam adımlar atmaya devam etmektedir.

Toprak Sahne Tiyatrosu 2008 yılından bu yana; Sebeb-i Aşk, Tiyatro Tiyatroya Karşı, Nazım Hikmet Urla’da Hoş geldin, Sınır, Adam Olacak Çocuk ( Çocuk Oyunu) , Ayıp Ettik, Nazım Hikmet VASİYET, Madalyalı Eşşek ( Sokak Oyunu) , Ben Karışmam (Sokak Oyunu ) Adlı oyunları sahnelemiştir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki tiyatro festivallerine katılmaya özen gösteren Toprak Sahne Tiyatrosu, altyapısıyla da yoğun uğraşarak kendi mutfaklarından oyuncu yetiştirme uğraşındadırlar.

Modern ve popüler tiyatroya inat, halk için tiyatro diyen Toprak Sahne Tiyatrosu caddelere, kaldırımlara, köy kahvelerine ve meydanlarına sahneler kurarak, oyunlarını her yerde oynamaya devam etmektedir.


Back to Top ↑